KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 13732043
nr 1373 2043
Carl Axel Krawe
(1886-1943), Sverige
Tusch, Långholmen. Monogramsignerad -18. Motivet: 18x23 cm
Carl Axel Krawe, svensk målare och tecknare född 1886, död 1943.
måndag 18 januari 2021
kl 19:14:56
18 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Carl Axel Krawe
Läs mer om Carl Axel Krawe
Carl Axel Krawe
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Carl Axel Krawe
nr 1373 2043
Carl Axel Krawe
(1886-1943), Sverige
måndag 18 januari 2021 |
18 jan
Stockholm
Carl Axel Krawe
Carl Axel Krawe, svensk målare och tecknare född 1886, död 1943.Läs mer om Carl Axel Krawe